Portret architektoniczny

Dzisiaj na blogu portret architektoniczny, który narysowałam na 30-te urodziny Pani Architekt 😀 I odpowiedź na pytanie, jak sprawić komuś radość w urodziny.

Ilustracja ma przedstawiać wizje bohaterki i jej projekty, łatwo się domyślić, że na obrazku mamy przedstawioną panią architekt, Ci którzy ją znają wiedzą też, ze na imię ma Iza. Jeśli jeszcze nie znacie, to poznajcie się! Iza powoli podbija świat swoimi projektami. 🙂 Trzymam kciuki!

Portret to z definicji podobizna przedstawianej osoby, która ma uwzględniać jej cechy indywidualne i stan psychiczny.  Nie musiałam długo zastanawiać się, w jaki sposób przedstawić moją bohaterkę – od początku oczywistym było, że będzie to portret architektoniczny. W miarę rysowania kształtów, które wypełniały przestrzeń wokół portretu architektura zaczęła również pochłaniać postać i spalać się z nią. Kolorystykę dobrałam do delikatnych szaro-fioletowych ścian w pokoju, żeby pasował do wystroju wnętrza 🙂

Izolda-portret
Praca w całości powstała w PS, więc nie jest wektorowa, jednak praca jest dość duża – wydrukowałam go w formie plakatu o boku 40×60 cm.

Portret na prezent okazał się trafionym pomysłem 😀 Bardzo się spodobał, zasiedlił honorowe miejsce w pokoju i uśmiecha się do gości 😉  Nie wiem jak Wy, ale ja mam zawsze ogromną satysfakcję jak uda mi się włożyć kawałek serca w prezent, i ktoś to potem doceni 😀 Obie strony się cieszą 🙂 Tak więc jeśli własnie szukacie pomysłu na prezent – dajcie komuś portret, albo rysunek słonia zamkniętego i otwartego 😉 albo… coś co zrobicie sami! Upieczone ciasto albo robot z metalu czasami znaczy więcej niż drogi prezent kupiony na szybko w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *